Rekuperacja Jelcz-Laskowice

DLACZEGO INWESTYCJA W REKUPERATOR SIĘ OPŁACA?

Nowe budownictwo odznacza się przede wszystkim dbałością o energooszczędność-w przypadku większości materiałów zetkniemy się z parametrami mówiącymi nam o niskim współczynniku przenikania ciepła i wysokiej szczelności oraz izolacyjności. To wszystko sprawia, że choć nasz dom jest pozbawiony mostków termicznych pojawia się w nim problem wymiany powietrza. Zaradzić temu może system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zwany rekuperacją.

Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej jesteśmy w stanie wyeliminować wiele skutków ubocznych szczelnego budynku. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej nie ma znaczenia pora roku, temperatura czy siła wiatru-siłą napędową rekuperacji jest centrala wentylacyjna działająca w każdych warunkach. Wyposażając dom w system wentylacji mechanicznej, zapewniamy mu ciągłą wymianę powietrza, a sobie komfort użytkowania-pozbywamy się bowiem wilgotnego, zanieczyszczonego i zużytego powietrza, a do pomieszczeń dostarczamy świeże i przefiltrowane. To jednak nie koniec zalet tego rozwiązania: dzięki wymiennikowi ciepła znajdującemu się w centrali, jesteśmy w stanie obniżyć koszty ogrzewania. Dzieje się tak dlatego, że powietrze usuwane, przepływając przez wymiennik, przekazuje ciepło powietrzu płynącemu z zewnątrz. Nie tracimy więc ciepła, które-w przypadku zastosowaniu wentylacji grawitacyjnej- byłoby całkowicie usuwane z budynku, lecz zawracamy je wraz z powietrzem zewnętrznym. Chronimy nasz dom przed syndromem „chorego budynku”, czyli sytuacją, w której brak wymiany powietrza doprowadza do nadmiernego wzrostu wilgoci, pleśni na ścianach, co skutkuje poważnymi problemami ze zdrowiem. Ważny jest jednak odpowiedni dobór firmy specjalizującej się w danym systemie. Gdzie szukać specjalistów na terenie województwa dolnośląskiego? Wiele lat doświadczenia w temacie rekuperacji ma nasza firma AJJ GLOBAL z siedzibą w mieście Jelcz-Laskowice.

Dzięki naszej bogatej wiedzy technicznej i praktycznej, która poparta jest wieloletnim doświadczeniem, świadczymy dodatkowo usługi elektryczno-energetyczne, oraz doradztwo dotyczące samej aranżacji budynków mieszkalnych i obiektów biurowych.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE FIRMY WYKONUJĄCEJ SYSTEMY WENTYLACYJNE?

Ważnym kryterium decydującym o wyborze wykonawcy instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła powinna być kompleksowość usług-wykonanie projektu, dobór materiałów i odpowiedniej pod kątem budynku centrali wentylacyjnej. Firma, którą wybierzemy, powinna charakteryzować się również przejrzystą i jasną ofertą. Warto postawić na lokalną firmę, blisko naszego miejsca zamieszkania. Ułatwi to kontakt między inwestorem a przedstawicielem firmy wykonawczej, a także w przyszłości pozwoli na szybką i bezproblemową obsługę naszej instalacji pod kątem przeglądów serwisowych. W przypadku realizacji na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego rekuperację warto zlecić lokalnym profesjonalistom z naszej firmy – AJJ GLOBAL z Jelcza-Laskowic.