Rekuperacja Wrocław | Jelcz-Laskowice

DLACZEGO INWESTYCJA W REKUPERATOR SIĘ OPŁACA?

Nowe budownictwo odznacza się przede wszystkim dbałością o energooszczędność-w przypadku większości materiałów zetkniemy się z parametrami mówiącymi nam o niskim współczynniku przenikania ciepła i wysokiej szczelności oraz izolacyjności. To wszystko sprawia, że choć nasz dom jest pozbawiony mostków termicznych pojawia się w nim problem wymiany powietrza. Zaradzić temu może system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zwany rekuperacją.

Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej jesteśmy w stanie wyeliminować wiele skutków ubocznych szczelnego budynku. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej nie ma znaczenia pora roku, temperatura czy siła wiatru-siłą napędową rekuperacji jest centrala wentylacyjna działająca w każdych warunkach. Wyposażając dom w system wentylacji mechanicznej, zapewniamy mu ciągłą wymianę powietrza, a sobie komfort użytkowania-pozbywamy się bowiem wilgotnego, zanieczyszczonego i zużytego powietrza, a do pomieszczeń dostarczamy świeże i przefiltrowane.

To jednak nie koniec zalet tego rozwiązania: dzięki wymiennikowi ciepła znajdującemu się w centrali, jesteśmy w stanie obniżyć koszty ogrzewania. Dzieje się tak dlatego, że powietrze usuwane, przepływając przez wymiennik, przekazuje ciepło powietrzu płynącemu z zewnątrz. Nie tracimy więc ciepła, które-w przypadku zastosowaniu wentylacji grawitacyjnej- byłoby całkowicie usuwane z budynku, lecz zawracamy je wraz z powietrzem zewnętrznym. Chronimy nasz dom przed syndromem „chorego budynku”, czyli sytuacją, w której brak wymiany powietrza doprowadza do nadmiernego wzrostu wilgoci, pleśni na ścianach, co skutkuje poważnymi problemami ze zdrowiem. Ważny jest jednak odpowiedni dobór firmy specjalizującej się w danym systemie. Gdzie szukać specjalistów na terenie województwa dolnośląskiego? Wiele lat doświadczenia w temacie rekuperacji ma nasza firma AJJ GLOBAL z siedzibą w mieście Jelcz-Laskowice.

Dzięki naszej bogatej wiedzy technicznej i praktycznej, która poparta jest wieloletnim doświadczeniem, świadczymy dodatkowo usługi elektryczno-energetyczne, oraz doradztwo dotyczące samej aranżacji budynków mieszkalnych i obiektów biurowych.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE FIRMY WYKONUJĄCEJ SYSTEMY WENTYLACYJNE?

Ważnym kryterium decydującym o wyborze wykonawcy instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła powinna być kompleksowość usług-wykonanie projektu, dobór materiałów i odpowiedniej pod kątem budynku centrali wentylacyjnej. Firma, którą wybierzemy, powinna charakteryzować się również przejrzystą i jasną ofertą. Warto postawić na lokalną firmę, blisko naszego miejsca zamieszkania. Ułatwi to kontakt między inwestorem a przedstawicielem firmy wykonawczej, a także w przyszłości pozwoli na szybką i bezproblemową obsługę naszej instalacji pod kątem przeglądów serwisowych. W przypadku realizacji na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego rekuperację warto zlecić lokalnym profesjonalistom z naszej firmy – AJJ GLOBAL z Jelcza-Laskowic.

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Niewiele jest obecnie rozwiązań bardziej opłacalnych oraz ekologicznych jeśli chodzi o ogrzewanie domu w rozsądny sposób, niż wentylacja mechaniczna. Warto wiedzieć, że w obecnych czasach można zdecydować się na system wentylacji mechanicznej, w którym główne skrzypce zagra odzysk ciepła oraz gruntowy wymiennik ciepła. Zastosowanie wymiennika ciepła, zarówno jeśli chodzi o takie rozwiązania, jak pompa ciepła, system rekuperacji oraz system wentylacyjny, jest nad wyraz korzystne dla każdego użytkownika. Z tego względu rekuperatory Wrocław cieszą się takim powodzeniem, a oferowane przez nas systemy rekuperacji na żadnym polu Cię nie zawiodą. Rekuperacja Wrocław – jeśli chcesz zasięgnąć pomocy u najbardziej doświadczonych specjalistów na rynku, z pewnością powinieneś zdecydować się na współpracę z nami. Rodzaj zastosowanej instalacji, która oferuje takie korzyści jak wymiana powietrza, zależy od wielu czynników – chodzi między innymi o metraż domu, jak i oczekiwania mieszkańców.

 

Odzysk ciepła – wymiennik ciepła

Oferujemy w pełni indywidualne podejście do potrzeb wszystkich klientów, którzy zdecydują się na współpracę z nami. Doskonale wiemy, jak istotne jest świeże powietrze w procesie ogrzewania, w związku z czym zarówno w letnie, jak i chłodniejsze dni, możesz liczyć na system, który będzie zapewniał najwyższy komfort termiczny. O wysokiej sprawności naszych urządzeń świadczą opinie licznych zadowolonych klientów, dla których rekuperacja w naszym wykonaniu jest najwyższej klasy. Zapraszamy do kontaktu oraz opowiedzenia nam o swoich potrzebach, aby cieszyć się tym, co oferuje rekuperacja. Wrocław i okolice to rejon, w którym prężnie działamy i nieustannie się rozwijamy. Współpraca z nami jest nad wyraz opłacalna pod każdym względem, dlatego już teraz zdecyduj się na tego rodzaju inwestycję.

 

Montaż rekuperacji jest możliwy w większości budynków

Coraz więcej osób decyduje się na zmianę systemu wentylacyjnego w budynku. Dostęp do świeżego powietrza jest tak samo ważny, jak jakość powietrza, które wpada do pomieszczeń. A jednocześnie chcemy unikać strat energetycznych i nie wypuszczać ciepła, które już jest w pomieszczeniach. Dlatego montaż rekuperatora jest świetną inwestycją, która zapewnia sprawność działania wentylacji przy jednoczesnym zapewnianiu ciepła.

Oferowane przez nas urządzenia oraz instalacje zapewniają naszym klientom oszczędności długoterminowo. Choć sama rekuperacja wydaje się być metodą nowoczesną, to możemy zapewnić, że taką instalację wykonamy też w starszych budynkach. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji jesteśmy w stanie montować rekuperację z sukcesem. Sama rekuperacja Wrocław będzie działać sprawnie i zapewniać komfortowe warunki we wnętrzu domu. Zapraszamy do kontaktu, aby porozmawiać o tym, czy rekuperator może być zamontowany i u Państwa w domu.